Усі статті номера
стаття 1 із 25
Не прочитано
1
січень 2020року
слово редактора

Ефект метелика

Законодавство не можна розглядати фрагментарно. Це цілісна система. І навіть незначні зміни в ній можуть призвести до несподіваних наслідків, іноді абсолютно в іншому місці. За роботою цієї системи стежать державні органи. А наше з вами завдання — не допустити збоїв у своїй роботі. Особливо пильними закликаємо бути на початку року, коли маємо цілу низку змін.

Так, зі звітних періодів 2020 року не потрібно подавати Звіт про суми податкових пільг. Натомість платники ПДВ мають вести облік податкових пільг і відображати інформацію про них у Декларації з ПДВ. Саме для цього Мінфін змінив форму деки та запровадив нові додатки до неї. Пояснимо, що і де записувати і з якого місяця звітувати за новою формою.

Роздрібні торговці звикли заповнювати податкові накладні за щоденними підсумками за спрощеною схемою. Товари групували за кодами, а окремі графи не заповнювали. Із 1 січня про ці поблажки можете забути. Тепер керуйтеся загальними правилами. Підкажемо, на які документи спиратися і як правильно заповнювати підсумкові накладні.

Є над чим замислитися й ФОПам. Для них Нацбанк ввів нові правила ведення банківських рахунків. У результаті маємо дві добрі новини та одну не дуже приємну. Із 3 січня ФОПи не мають права кошти з підприємницьких рахунків витрачати на особисті потреби. Про добрі новини читайте у статті.

Радимо також перевірити, чи не проґавили часом якихось законодавчих змін. Для цього скористайтеся зручною табличкою із поясненнями. Тут кожен знайде для себе щось цікаве і важливе.

Ми віримо, що всі зміни — на краще. Головне — вчасно в них зорієнтуватися. Отримуйте задоволення від своєї роботи, насолоджуйтеся життям, поточним моментом. А несподіванки нехай будуть лише приємні.

З новим роком вас, любі колеги!

З повагою
Ірина ЧИГИР,
головний редактор

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ

ДОБРОДІЙ Т. В. — головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політикиХОЦЯНІВСЬКА Н. В. — директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду
ЧМЕРУК М. О. — директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС 

ЕКСПЕРТНА РАДА

КРИЧУН П. М. — президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. економ. наук (PhD), MBA, CFO групи компанійРОГОЗНИЙ С. А. — сертифікований аудитор, юрист
ЄФІМОВ О. М. — адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наукЧУМАК О. В. — декан факультету обліку та організації управління персоналом Харківського інституту фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, канд. екон. наук
КОСОВЕЦЬ Л. В. — директор Методологічного центру Інституту професійних фінансових менеджерів — Україна, сертифікований спеціаліст IFRS IPFM, CAP, CIPA 

Київ
МЦФЕР-Україна
2020

№ 1, 2020
Правила роботи Гарячої лінії Головбуха